מעודכן לשבת הקרובה 10.11.2018

פסטיבל אנימיקס ה-18

לכבוד אוגוסט המיוזע שלחנו את כתבנו לפסטיבל שמתקיים דווקא באמצע השבוע. הפסטיבל הבין-לאומי ה-18 לאנימציה, קומיקס וקריקטורה, כל ההמלצות.

סינימטק תל אביב  איפה:
07-11/08 מתי:
לפי התוכניה, יש להתעדכן באתר או טלפונית  שעות פעילות:
28-42 ₪ לסרט | 43-46 ₪ לסדנה | 180-280 ש"ח לכרטיסיה  מחיר כניסה:
מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה   טווח גילאים: 
03-6060800   פרטים נוספים: 

כל מי ששלח מבט לטבלאות שוברי הקופות בבתי הקולנוע בעשור האחרון לא יכול היה לפספס שני ז'אנרים קולנועיים ששולטים ברשימות ומביאים לאולפני הקולנוע וליוצריו מאות מיליוני דולרים.  אלו הם סרטים מצוירים וסרטים המבוססים על דמויות קומיקס.

יכול להיות שדווקא עובדה זו היא שמשחררת את מנהלי פסטיבל אנימיקס מכל אמירה "מתנצלת" על כך שקומיקס וסרטים מצויירים בעצם מתאימים לכל גיל ולכל אדם.

פסטיבל אנימיקס, שיערך בימים 7-11 באוגוסט בסינמטק תל אביב, וחוגג בעצמו הגעה לבגרות בשנתו ה-18, מגיש לקהל מגוון רחב של רצועות תכנים, ממקבצי סרטים קצרים, סרטים באורך מלא, מפגשי יוצרים ואורחים מחו"ל, הרצאות ומופעי במה מקוריים.

אז מה לא להחמיץ?

"אייפון נתתי לנורית" מופע מוזיקלי, קריקטוריסטי וסטנדאפיסטי בהובלתם של קובי לוריא ועמוס אלנבוגן. מתאים לכל הגילאים ומעלה תקווה שהשניים ימשיכו בשיתוף פעולה בדברים רבים ואחרים.

"מקשקשים בזנב" מקבץ סרטי אנימציה על כלבים ועל אימוץ ובשיתוף אגודת צער בעלי חיים בישראל ובהנחיית מאלפת כלבים וחברתה הטובה ביותר.

"שחור לבן בצבעים" מפגש בנושא אנימציה וגזענות, על השימוש שנעשה באנימציה וקריקטורות להבלטת סטראוטיפים גזעניים, וכן על התיקון ההיסטורי שעובר על האנימציה של ימיינו.

בנוסף לאלו תוכלו למצוא מחוות לאמנית ליא קניג וללהקת אבבא, קונצרט מוסיקאלי בהובלתו על הפסנתר של המנצח גיל שוחט וברוח היצירה "תמונות בתערוכה", התחרות השנתית "קומיקסאי נולד".

לצד אלו יוקרנו עוד סרטים רבים, חלקם לא הוקרנו כלל בבתי הקולנוע בארץ, דוגמת "סדר מזוכיסטי" המפנה אור רדיקאלי על סיפור יציאת מצריים, או "המפרנסת" סרט אירי על טהרת המין הנשי המביא את סיפורה של ילדה הגדלה בצל שלטון הטאליבן באפגניסטן.

כל אלו מבטיחים לכם אלטרנטיבה טובה לאירועי הקיץ השונים המשלבת שניים מהאלמנטים החשובים ביותר, בילוי ייחודי בעל ערך אינטלקטואלי ומזגן.