מעודכן לשבת הקרובה 20.10.2018

מרבדים סגולים בגולן

למרות שהקיץ כבר כאן, עדיין ישנן פריחות מרהיבות. המלצה לטיול כיפי של שישי-שבת הכוללת ביקור בשדה לוונדר יפהפה וטבילה במעיין.

מערכת האתר - פתוח בשבת
מושב כנף שבגולן. איפה:
שישי 9:00-18:00 | שבת 9:00-18:00. מתי:
חינם מחיר כניסה:
לכל המשפחה   טווח גילאים:
תיירות גולן 04-6962885 פרטים נוספים:

למרות שעבר על הגולן חורף יחסית יבש, הלוונדר של דן אסרף ממושב כנף פורח במלוא תפארתו. המטיילים יגיעו לשדה הלוונדר הגדול, שם דן חקלאי יסביר על תהליך הגידול של הלוונדר, כיצד הוא הופך לשמן במזקקה הביתית שלו, ועל הכוורות הפזורות בשדה והדבורים העומלות על הדבש.

ניתן לרכוש במקום שמנים אתריים בייצור כחול-לבן-גולן, שקיות ריח ונוי, חליטת לוונדר לתה, דבש טבעי מפרחי לוונדר.

יש לתאם הגעה מראש -  050-5871515 (דן).

אם הגעתם עד לגולן ותרצו לעשות עוד משהו על הדרך, אפשר לבקר במעיין כנף הסמוך לשדות הלוונדר, להתרענן מהמים הנעימים ומהבריכות המחודשות ששופצו לאחרונה.

במתחם מעיין דיר עזיז (מעיין כנף) שלוש בריכות האוגרות את מי המעיין, הנובע במקום וניתן לתצפת משם על נופו המרהיב של נחל כנף. במסגרת הנגשת אתרי תיירות, מועצה אזורית גולן, ביצעה לאחרונה עבודות תשתית בהם שופץ המעיין והונגש לבעלי מוגבלויות. בית הכנסת העתיק באתר עבר גם הוא סדרת חפירות ושיקום. 

איך מגיעים? מכביש סובב כנרת (כביש 92) עולים בצומת מעלה גמלא (כביש 869) מזרחה ולאחר 9 ק"מ פונים ימינה למושב כנף. כ-100 מטר לפני שער המושב פונים שמאלה בדרך עפר וממשיכים כ-2 קילומטר עד לחניה המסודרת במקום. הכניסה למעיין גם היא ללא תשלום. 

 

 

 

צילומים: רינה נגילה

צילום: פז בן דוד