מעודכן לשבת הקרובה 21.07.2018

פריחה וארוחה במטה יהודה

סיורים ברכבים פרטיים אל מוקדי הפריחה ביוזמת תיירות מטה יהודה. בכל סיור ישולבו גם טעימות יין באחד מיקבי הבוטיק באזור, ארוחה קלה וביקור אצל אמן, מחלבה או אתר ארכאולוגי.

מטה יהודה  איפה:
ימי שישי 09,16,23/03/18  מתי:
09:30-13:30  שעות פעילות:
80 ש"ח לרכב   מחיר כניסה:
לכל המשפחה   טווח גילאים:

בדיוק עכשיו, כשמזג האוויר נעים, הפריחה בשיאה ופרחי בר מכסים את הקרקע במרבדים של פריחה מרהיבה, זה הזמן להיכנס אל האוטו, ולהגיע לביקור שישי מהנה בין שלל מסלולי פריחה ונופים מדהימים במטה יהודה.

תיירות מטה יהודה בנו שלושה סיורים מיוחדים, החוגגים את שיא הפריחה באזור, יחד עם כמה אתרים נבחרים מבין התיירות הכפרית. כל סיור כולל ביקור וטעימות יין באחד מיקבי הבוטיק באזור, ארוחה קלה, אטרקציה נוספת וכמובן – סיור אל אחד ממוקדי הפריחה המרהיבים המכסים את אתרי הטבע, בעיקר בתקופה זו של השנה.

מטה יהודה נחלק ל-4 אזורים עיקריים, שכל אחד מתאפיין בפריחה שונה ומגוונת, כך שבכל מסלול  יהיה ניתן למצוא פרחים בכל צבעי הקשת, עצים מתפקעים מפריחה צבעונית וחבל ארץ ירוק עם בו אפשר לפגוש רקפות, תורמוסים, שקדיות, כלניות ועוד שלל פרחי בר.

ב-9 במרץ מגיעים אל הרי יהודה עם המדריך שאול אדלר. הסיור יעבור באתר הארכאולוגי בית ילין במוצא, ימשיך עם טעימות יין ביקב יהודה במושב שורשוארוחה קלה בבית של סלווה בעין נקובה. חלק הפריחה בסיור יגיע בשמורת המסרק, הנקראת על שמם של עצי אורן ירושלים הצומחים בפסגת הרכס ומזכירים מרחוק צורה של מסרק שיער. לצד האורנים צומח חורש של אלון מצוי ואלה ארץ-ישראלית, אליהם נלווים עצים ושיחים נוספים כמו קטלב מצוי, לוטם מרווני ולוטם שעיר. בשטחים הפתוחים ובין השיחים שבשמורה גדלים מגוון פרחי בר, ביניהם רקפת מצוייה, כלנית מצוייה, נורית אסיה, דם-המכבים האדום, והסחלבים דבורנית גדולה ושנק החורש.

ב-16 במרץ, יצא הסיור לאזור לטרון עם המדריך אייל שובל. המשתתפים יהנו מארוחה קלה וטעימות יין בכרם ברק במושב בקוע, סיור במחלבה המשפחתית "עיזה פזיזה" ולסיום, תצפית מרהיבה מעמק שורק, שם נמצאת גבעה יפהפייה ועליה יער ישעי, מלא עצי אורן, ברוש, אלות חרובים ועוד. בין העצים ומסביב אפשר למצאו שפע מרבדי רקפות ופרחי בר נוספים.

ב-23 במרץ, מדריך הטיולים הרצל חובב ייקח את המבקרים לעמק האלה, שם פורחים שלל פרחי בר, ובראשם התורמוסים המרהיבים. הסיור יתחיל ביקב עמק האלה עם ארוחה קלה וטעימות יין, ימשיך לביקור בסטודיו של פסל הפלדה משה כץ, שידגים את תהליך העבודה המורכב שלו, ויסתיים בגבעת התורמוסים, אשר בתנ"ך מוזכרת כמקום אסטרטגי השולט על עמק האלה הסמוך, אך כיום מוכר התל בעיקר בזכות פריחת התורמוסים המרשימה שמרהיבה בו בעיקר בחודש מרץ. הפריחה הכחולה הענקית נראית מעולה מראש התל, ולצידה אפשר לחזות גם בנוף, היסטוריה וטבע מרהיבים.

לפרטים והרשמה:  02-9958650

*הסיורים מותנים במינימום נרשמים, יתכנו שינויים באתרים.

 

 

צילומים: עומר הרפז