מעודכן לשבת הקרובה 23.06.2018

סיור מודרך בפארק נאות קדומים

"כמו צמח בר" - סיור מודרך בשטחי הפארק בנושא "שימור ואקלום פרחי בר" והרצאות קצרות של מומחים מובילים בשלל נושאים מעולם הצמחים לזכרו של מייסד הפארק נגה הראובני.

פארק נאות קדומים  איפה:
יום שישי, 16.02.18  מתי:
בין השעות 08:30-13:00  שעות פעילות:
חינם  מחיר כניסה:
לקהל בוגר, לא מתאים לילדים טווח גילאים

בדיוק עכשיו, כהפארק צבוע בשלל גווני ירוק ופריחות מרהיבות, זה הזמן להגיע ליום עיון שמציין אהבה לטבע. 

בהקמת פארק נאות קדומים, הגשים נגה הראובני את חלומם של הוריו, חנה ואפרים הראובני, אשר תכננו להקים גן המציג את צמחי הארץ בהיבטם התרבותי. לתפיסתם, את נופי נאות קדומים ניתן לקרוא כמו טקסט; כל פיסת נוף, צמח או מתקן חקלאי מספרים מהווי עם ישראל בארצו ומשדרים את רוח העם שנבע מאופי החיים בה.

הראובנים הדגישו כי היכרותם של אבותינו עם הצמחים הייתה כה אינטימית, עד כי השכילו לראות בצמח ובמאפייניו המגוונים גם סמל ומשל לחיי האדם והעם.

יום העיון השנתי לזכרו של נגה הראובני, מתקיים מדי שנה בפארק נאות קדומים, יציין השנה עשור למותו. היום יתמקד בנושא שהיה קרוב מאוד לליבו – צמחי הבר של ארץ ישראל, ויוקדש להכרות עם מבחר מצמחי הבר, שימורם ומקומם הערכי והתרבותי בשיח העכשווי.  

תחילה יתקיים סיור קצר בהדרכת צוות הגן הבוטני, שיעסוק בשיטות מתוחכמות של עולם הבוטניקה להישרדות. וכן על שימור ואקלום פרחי בר בכלל ובגן הבוטני בנאות קדומים בפרט. לאחר הסיור יתקיימו רצף של הרצאות קצרות (עד 20 דקות) המשקפות היבטים שונים הקשורים בצמחי הבר בארץ ישראל ובעבודה הנעשית על מנת לשמר את המבחר הייחודי.

רשימת המרצים כוללת את ד"ר יואל מלמד מאוניברסטית בר-אילן - מומחה בבוטניקה ארכאולוגית בתחום של זרעים ופירות, פרופ' אמוץ דפני - בוטנאי ומשורר, ד"ר עינב מייזליש גתי - מנהלת "בנק הַגֵּנִים" במכון וולקני, ד"ר אורי פרגמן ספיר - מנהל הגן הבוטני בגבעת רם, עָתָי יופה מקימו של גן בוטני ארצישראלי ייחודי בעמק האלה וד"ר שרה'לה אורן מדריכה בכירה בנאות קדומים.

ההשתתפות ביום העיון ללא תשלום, אך בהרשמה מראש. במקרה של גשם, ייתכנו שינויים.

 

לפרטים והרשמה: 08-9770777

 

הצילומים באדיבות צוות פארק נאות קדומים