מעודכן לשבת הקרובה 26.05.2018

מה מסתתר מאחורי החומות: בתים מפוארים ומקומות חבויים בשכונת טלביה

סיור בין חומות האבן הירושלמיות של שכונת טלביה

שכונת טלביה בירושלים  איפה:
יום שישי 12.01.2018 מתי:
בין השעות 08:45-13:00.  שעות פעילות:
75 ש"ח, הרשמה מראש.  מחיר הסיור:
הסיור מתאים לקבוצות קטנות, גדולות וזוגות.  טווח גילאים: 
אורך הסיור כ-2.5 קילומטר ומשכו 4-3 שעות. הסיור עובר ברחובות רחבים צרים ושקטים, והוא כולל ירידות ועליות מתונות.  פרטים נוספים: 

054-2406657, 050-4000026

יצירת קשר: 

מסלולים> להתאהב בארץ מחדש מציגה: סיור מודרך – 'מה מסתתר מאחורי החומות': בתים מפוארים ומקומות חבויים בשכונת טלביה.

כאשר נכנסים בין פינותיה החבויות של שכונת טלביה, מגלים את הקסם שמסתתר מאחורי חומות האבן. הסיור כולל ביקור בבית המצורעים של ירושלים וסיור בין הווילות המפוארות שנבנו בתקופת המנדט הבריטי. הוא מספר את קורותיה של שכונת טלביה ומסביר כיצד הצליחה השכונה לשמור על אופייה ומעמדה כשכונת יוקרה ממלכתית.

הסיור 'מה מסתתר מאחורי החומות?' מציג את שכונת טלביה באופן אחר. הסיור מתחיל בביקור בבית המצורעים של ירושלים, שהיה במשך שנים ארוכות מקום מפחיד ומאיים ואילו היום הוא משמש כמרכז אומנות מתקדם יחיד מסוגו. נהנה מהמקום המיוחד, נשקיף מראש מגדל עץ מגניב ונטעם ממיטב גבינות הצאן של משק חקלאי בערבה המחזיק בית קפה מיוחד במקום. בהמשך, נסייר בין וילות מפוארות שנבנו בתקופת המנדט הבריטי, נציץ עליהן מבעד לשערי אבן ונכיר את סיפורן של המשפחות הערביות העשירות שחיו באזור. הוילות באזור מאופיינות בעיטורי קרמיקה צבעוניים, עמודי אבן מסוגננים ומזרקות קטנות, המשרים אווירה יוקרתית.
המשך הסיור יהיה באזור בין משכן הנשיא לתאטרון ירושלים וישלב בתוכו פגישה עם אמנית מבוגרת העוסקת בפיסול יותר מ-90 שנה ברציפות. 


 

 צילום: ערן גל אור

  צילום: ערן גל אור