מעודכן לשבת הקרובה 11.05.2019

מדעטק - המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל

בואו לגלות עולם של מדע וטכנולוגיה בדרך חוויתית ופעילה - יש מקום לסקרנות!

בלפור 12, הדר הכרמל, חיפה. איפה:
א-ד: 10:00-15:00.
חמישי: 10:00-17:00.
שישי: 10:00-13:00.
שבת: 10:00-17:00.
שעות פעילות:
ילד על גיל 5: חינם.
יחיד מעל גיל 5: 89 ש"ח.
משפחה גרעינית עד 4 אנשים: 340 ש"ח.
ילד נוסף: 50 ש"ח.
מחירי כניסה:
מתאים לכל המשפחה!  טווח גילאים:
טלפון: 072-3237067     אתר>>  פרטים נוספים:

מדעטק, מוזיאון המדע הגדול בישראל, מציע למבקריו מגוון ענק של תערוכות אינטראקטיביות, פארק מדע, קולנוע רב חושי בתלת מימד, מעבדת ייצור דיגיטלי חדשנית ופעילויות מיוחדות בחופשות. חזון מדעטק הוא הנגשת וקירוב תחומי המדע והטכנולוגיה לקהל הרחב, כך שבתערוכות מושם דגש על קשר ממשי בין עקרונות מדעיים וטכנולוגיים לחיי היומיום.

בתערוכות ובפארק מאות מוצגים אינטראקטיביים, הממחישים עקרונות מדעיים וטכנולוגיים בדרך חווייתית ומהנה בהפעלה עצמית. המבקרים מוזמנים לגעת, להפעיל, להתנסות ולחוות עובדות מדעיות, עקרונות טכנולוגיים ותופעות מעניינות ממגוון גדול של תחומים מדעיים. 

מבין פעילויות ותערוכות המוזיאון:

"המדריך לגלקסיה" פסטיבל החלל

במדעטק חוגגים את הקיץ עם שפע תערוכות, מוצגים, פעילויות וחוויות, והכל סביב נושא החלל.

תערוכה בינלאומית: "האדם והחלל": החללית 'אקסקליבר-אלמאז' עומדת במרכז התערוכה המיוחדת הזו שמביאה את סיפור האנשים שטסים לחלל, עם מתחם מיוחד לזכרו של אילן רמון ז"ל ופעילות מציאות מדומה מעניינת ומהנה במיוחד.

תערוכת אסטרונומיה "מבט אל השמים": בואו להכיר את המערכת השמש, כוכבי הלכת ומגוון עובדות מרתקות ומעניינות על מה שקורה בשמיים ממש מעלינו.

מופע הדגמות מומחז: "שלוש-שתיים-אחת.. חלל!": במופע מלווה את צוות השיגור של החללית מדעטק, נלמד על מנועים רקטיים, החיים בחוסר כבידה ואיך חוזרים בשלום לכדור הארץ. במופע הדגמות מדעיות חדשניות שפותחו במיוחד, והוא מלווה בהקרנות וידאו מלאות חיים.

עוד שפע פעילויות לקיץ: פלנטריום דיגיטלי חדשני, מופעים בפארק, כולל המופע המצליח של מלכת הילדים מיכל ינאי וכוכב הילדים גילי בא לבקר שמשתפים פעולה במופע צבעוני בשילוב ריקודים, שירי ילדים פופולאריים ואהובים ותכנים מדליקים מעולם המדע לכל המשפחה.

פעילות מיוחדת בפאב-לאב ותצפיות כוכבים.

חדש במדעטק! – מרכז  הגיל הרך:

מרכז ייעודי לילדים בגילאי 2-7, שוכן בקומת המסד המשוחזרת של בניין הטכניון ההיסטורי. המרכז מציע לקטנטנים התנסות מגוונת שמשלבת חוויית משחק עם הבנה מדעית וטכנולוגית.

במרכז ארבעה מתחמי פעילות: מבוך תחושות, אריזות בגופים הנדסיים, מתחם מים ומתחם בניה.

המרכז מותאם לילדים נכים, מלווה בכיתובים בשלוש שפות. קיימת חניית עגלות בסמוך.

הכניסה לילדים בליויי מבוגר – אין כניסה למבוגרים ללא ילדים.

פארק נובל אנרג'י למדע:
פארק נובל אנרג'י למדע נפרש על שטח של כארבעה דונמים במרכז הקמפוס של מדעטק. חמש החצרות המרכזיות בגן מוקדשות למדענים ההיסטוריים ארכימדס ברנולי, אייזיק ניוטון, ליאונרדו דה וינצ'י ופיתגורס. בכל חצר מוצבים מוצגי חוצות גדולי מידות, אינטראקטיביים וחווייתיים המזמינים את המבקרים לחוות את העקרונות המדעיים על גופם תוך כדי משחק והנאה. הביקור בפארק מאפשר להבין את משמעות תגליותיהם של המדענים הגדולים, ולגלות את העקרונות העומדים מאחוריהן. בפארק המדע ניתן ללמוד בדרך של התנסות וחוויה כיצד יישומיהם של חוקי הטבע והמדע באים לידי ביטוי טכנולוגי לכל אורך ההיסטוריה.

תערוכות קבע:
אנרגיה ירוקה: איך מפיקים חשמל בדרכין מסורתיות ובשלל דרכים חלופיות ירוקות:
רוח, שמש, מפל מים ואפילו אופניים.
מדעי החיוך: הכול על בריאות הפה והשיניים.
קסם של מדע: האמת המדעית מאחורי הקסמים המדהימים ביותר.
ליאונרדו דה וינצ'י: לא רק צייר, אלא גם מדען ומהנדס. גלו את המכונות הפועלות שנבנו לפי השרטוטים של ליאונרדו לפני 500 שנים!
מבעד לעדשה: אוסף הציוד המדעי ההיסטורי של הארי וחווה פומרט: טלסקופים, מיקרוסקופים, ציוד רפואי וטכנולוגי מהמאה ה-17 ואילך.
בית ירוק שלי: התאמת בית המגורים לשמירה על איכות הסביבה: חיסכון, מיחזור, יעילות.
DNA: הגנום האנושי: על הקוד הגנטי שבונה את החיים, סיור בתוך תא אנושי מוגדל פי מיליון!
חדר חושך: כדי להבין את האור, צריך להכיר את החושך. הכל על קרני אור, צבעים, סיבים   אופטיים ועדשות.

סינמטריX – קולנוע רב חושי בתלת מימד:
מלבד התערוכות הפועלות במדעטק תוכלו למצוא גם הסינמטריX - חוויה קולנועית מדעית תלת מימדית ורב חושית באולם הקרנה חדשני בו הכיסאות נעים והאפקטים מרהיבים.
בין הסרטים המוקרנים: "מסע אל היקום", "מדעברא קדברא", "פלא גוף", "בונים עולם",  "העולם הלוהט"  ו-"לעוף".

פאב-לאב מעבדת תכנון וייצור דיגיטלי:
בואו להפוך רעיון למוצר!
פאב-לאב מדעטק ע"ש משפחת וונגר מציע לפועלים בתחומו גישה למגוון כלים מתקדמים לתכנון וייצור עצמי של מוצרים מותאמים אישית 
בעזרת תכנון ממוחשב וכלי ייצור: מדפסת תלת-מימד, חיתוך לייזר, כרסום ממוחשב ועוד. בעזרת הדרכה של מדריכי הפאב-לאב המיומנים, יכולים המבקרים להגשים את הרעיונות שלהם לכדי מוצרים מוחשיים פועלים. לקהל הרחב מוצעות מבחר פעילויות ברמות שונות של מורכבות.

סדנאות יצירה אופביטס - Offbits
מה אתם הייתם עושים עם ברגים, אומים, דיסקיות ושאר אביזרים מהסוג הזה שנשארו בבית? רועי ברזני, מעצב בוגר בצלאל, מייסד offbits, ידע מה הוא רוצה לעשות איתם - רובוטים קטנים ומגניבים. הוא גיבש סביבו צוות של מעצבים ויוצרים וביחד הם מציעים לכם להרכיב ארבע רובוטים בסיסיים, ולהמשיך לפתח אותם לפי הכיוון אליו מושכת אתכם היצירתיות שלכם. עם חלקים נוספים של אופביטס, או עם כל מה שאתם רואים שאפשר למחזר ולצרף, דברים שיש בבית, במשרד, בבית המלאכה, או בכל מקום שהוא

את חווית הביקור במדעטק משלימים במדעשופ - חנות עם מבחר מזכרות ומתנות מדעיות.

ניתן לרכוש כרטיסים למדעטק בעלות מוזלת באתר מדעטק. לפרטים: 072-3237067 

 

 

 כתבות נוספות:

next prev