מעודכן לשבת הקרובה 11.05.2019

ביקור בבית ביאליק לילדים ולמשפחות

הזדמנות מצוינת לבקר בביתו של המשורר הלאומי ולשאוב השראה מאחת הדמויות המשמעותיות ביותר בתרבות הישראלית..

רחוב ביאליק 22, תל-אביב. איפה:
ב'-ה', 17.00 - 09.00
שישי ושבת: 14:00 - 10:00.
שעות פעילות:
מבוגר: 20 ₪, ילדים וגימלאים: 10 ₪.  מחיר כניסה:
כל הגילאים, תרבות.  טווח גילאים

הילדים וההורים מוזמנים להגיע לביקור מרתק בביתו של המשורר הלאומי ולשאוב השראה מאחת הדמויות המשמעותיות ביותר בתרבות הישראלית. 

והכל במבנה ממוזג, מוגן ובטוח.

בית ביאליק, השייך לעיריית תל אביב יפו, הינו בית לספרות ולשירה עברית.
בית ביאליק - ביתו הפרטי של המשורר הלאומי, חיים נחמן ביאליק - שנחשב מבתיה המפוארים של תל-אביב הקטנה, שוחזר מן היסוד ברוח המשורר, והוסב למוזיאון להארת מורשתו, ארכיון לכתבי ידו ומרכז לתרבות העברית והישראלית.

הבית דמוי הטירה נחשב לאחד הבתים המרכזיים בפניה התרבותיים וההיסטוריים של תל-אביב והיישוב העברי בארץ. מבנהו האדריכלי המרהיב, עיצוב פנים הבית, התאמת הצבעים המוקפדת והגן שטיפח המשורר במו ידיו, האצילו על סביבתם מעין תחושה ממלכתית היאה למקום משכנו של המשורר הלאומי.

בשנים האחרונות עבר הבית עבודת שיפוץ מן היסוד שנועדה לשקם ולשחזר את הבית תוך נאמנות לבחירותיו של ביאליק.
בתוך כך, נחשפו הצבעים המקוריים של קירות הבית על עיטוריהם הייחודיים (שהיו מכוסים עד כה), שוקם הריהוט המקורי ונבנתה תצוגת קבע חדשה המשתלבת עם הרוח האסתטית הייחודית של הבית ומאירה את דיוקנו של המשורר הלאומי בכל עושר מעגלי יצירתו ופועליו התרבותיים והחברתיים. לראשונה חושף בית ביאליק את ריבוי מפעולותיו של המשורר אף כמנהיג ומורה דרך, פרשן וחוקר, מכנס אוצר התרבות היהודית, מסאי ונואם, עורך, מתרגם, מו”ל ומחייה הלשון העברית.

התוצאה המרהיבה היא לא רק צוהר לרוחו של ביאליק אלא אף חלון ראווה לאסתטיקה של תחילת המאה העשרים בארץ ישראל: בניה אקלקטית מיוחדת במינה המשלבת אלמנטים מזרחיים ומערביים, עיטורים אוריינטליים לצד אירופאים: קשתות, מגדל, כיפה, אח, רצפות מצוירות ועוד – שנתנו ביטוי מוחשי לתפישתו התרבותית של המשורר. 

כתבות נוספות:

next prev