מעודכן לשבת הקרובה 11.05.2019

דרכים וגלגלים – משחקי ילדים של פעם

תערוכת קיץ נוסטלגית במוזיאון אוצרות החומה בעכו

מיקי אינהורן - נקלבאום
מוזיאון אוצרות החומה רחוב ויצמן 2, עכו איפה:
10.6.13 – 31.8.13 מתי:
פתוח בכל יום 10:00-17:00, שישי 10:00-15:00 שעות פעילות:
12 ₪ מחיר כניסה:
לכל המשפחה טווח גילאים
טלפון: 04-9911004 פרטים נוספים

משחקי קופסא, צעצועי פח, חמש אבנים, ,אלה הם רק חלק מצעצועי הילדים שמוצגים בתערוכה במוזיאון אוצרות בחומה , עכו העתיקה. בשנות טרם הקמת המדינה לא היו לילדים משחקים מתוחכמים כמו היום, לכן חלק מהם נוצרו מגלגלים, מגרוטאות, שהיו לא פחות מתוחכמים מהצעצועים של היום אך יותר יצירתיים.
טרקטורים, קורקינטים, מכוניות הם משחקים נוספים שילדים תמיד אהבו לשחק בהם.
אז באמצעות אביזרים, חלקים שנמצאו יצרו הילדים לעצמם חלק מהמשחקים שלהם ובכך התבטאה היכולת היצירתית שלהם.

בשנים שקדמו להקמת המדינה נועדו רבים מהמשחקים לחזק את התודעה הלאומית ואחד המשחקים הבולטים באותה התקופה היה "טיול בארץ" שחזר ויוצר במהלך השנים בגרסאות שונות. משחקי הילדים בתערוכה מבקשים לחזור לתקופה נוסטלגית בה ילדים עוד נהנו להזיז דמויות קטנות שהתקדמו באיטיות ואת האהבה הישנה למשחק בצוותא. יצרני המשחקים של פעם הבטיחו למשחקים גם מעלות חינוכיות חשובות. בנוסף, התערוכה מציגה את האהבה הנצחית שבין ילדים וגלגלים ומציעה מגוון של משחקים על גלגלים כמו מכוניות תוצרת בית שהורכבו מגרוטאות ומפח ומכוניות בדגמים יצוקים שברובם יובאו מאירופה וארה"ב.

התערוכה "דרכים וגלגלים – משחקי ילדים של פעם" מנסה לשקף את רוח התקופה שקדמה להקמת המדינה ושנותיה הראשונות בהן משחקי ילדים שיקפו את החלום הציוני ועד משחקים שיוצרו בשנות ה-70 בהם בלטו הנאות החיים, הבילויים והקניית מידע על העולם.

המוצגים בתערוכת "דרכים וגלגלים-משחקי ילדים של פעם" הם חלק מאוסף של מיכאל לוריא. אוצרות התערוכה הנוסטלגית הזו שגם הוריכם יהנו בה מאוד הן:רחל ארבל, ומיכל מזרחי שהפיקו תערוכה עם המון אהבה למשחקים של פעם.במקום מתקיימים סיורים בתערוכה בתאום מראש.כמו כן אתם יכולים ליצור בפינת היצירה שהוקצתה במיוחד עבורכם.