מעודכן לשבת הקרובה 23.06.2018

טיול שבת בנווה צדק

מטיילים בשכונה הותיקה בהדרכה תיאטרלית סוחפת

איפה:שכונת נווה צדק

מתי:משתנה, יש להתעדכן בשעות הסיורים בהתאם ליום הנבחר

פרטים נוספים: בטלפון 03-5106076 ובאתר התרבוש>>

במי היה מאוהב ש"י עגנון? מה עשו סוסים בקומה השנייה של סוזן דלל? איך הגיבו המרוקאים שהגיעו העולים הרוסים? שאלות מסקרנות אלה ועוד מקבלות מענה בסיורים המודרכים לנווה צדק מבית "התרבוש".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיפורה של שכונת נוה צדק הוא סיפור מרתק, היסטורי, אודות השכונה העברית הראשונה מחוץ ליפו. טיול בסמטאות מביא את סיפור המקום החל מיציאתם של יהודי מרוקו לפני 180 שנה לארץ, ועד לגירוש הגדול ע"י התורכים במלחמת העולם הראשונה.

זהו סיפור מרתק המתאר את המפגש בין העדות השונות בארץ, ואת ההחלטה לצאת מחוץ לחומות יפו העתיקה. נתבונן בעולם שהיה אז, וניתן עדיין לראותו- באר מים, עששית נפט, חניה לגמלים, הראינוע ועוד. הסיור מספר גם את תולדות השכונה בימינו והפיכתה משכונת עוני לשכונת יוקרה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הסיור הינו מסע לסוף המאה ה19 לפינות החמד של תל אביב. נצא לסיור בשכונה הציורית נווה צדק- השכונה העברית הראשונה מחוץ ליפו בהדרכה תיאטרלית סוחפת של מדריך -שחקן אשר מחייה את האירועים בשיתוף הקהל. סיפור השכונה מתחיל מיציאתם של יהודי מרוקו לפני 180 שנה לארץ, ומסתיים בגירוש הגדול ע"י התורכים במלחמת העולם הראשונה. נשמע על המפגש בין העדות השונות בארץ ועל ההחלטה לצאת מחוץ לחומות יפו העתיקה. נתבונן בעולם שהיה אז, וניתן עדיין לראותו- באר מים, עששית נפט, חניה לגמלים, הראינוע ועוד. הסיור מספר גם את תולדות השכונה בימינו והפיכתה משכונת עוני לשכונת יוקרה. בסיום הסיור יקבלו המשתתפים גלוית מזכרת הכוללת את מפת ואתרי הסיור ותמונה שצולמה ביפו לפני כמאה שנה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המסלול יעבור ב: רח' שבזי, 'הבית ברחוב שלוש', רח' שלוש, גן יקותיאלי, מרכז סוזאן דלל, רח' אמזלג, גשר שלוש, המושבה הגרמנית 'ולהלה', נתיב מסילת הרכבת, בית שלוש, בית חרושת האחים שלוש, בית אבולעפיה וש"י עגנון, בית כנסת הגר"א, בית כנסת 'קהל חסידים', 'בית הסופרים' ומוזיאון גוטמן, בית רוקח, בניני התאומים, קולנוע עדן.